Hasta Ziyaret Kuralları

HASTANE GENEL ZİYARET KURALLARI

1.Hastanemizde ziyaret saatlerimiz;  hergün 13.00–14.00 ile 20.00–21.00 saatleri arasındadır. Hastane düzeninin sağlanması açısından bu saatler dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir. 
2.Özellikli bölümler için (yoğun bakım-yenidoğan yoğun bakım) ziyaret saati her gün 13:00-14:00 arasında olup ilgili bölüm girişlerinde belirtilen kurallar doğrultusunda yapılmalıdır.
3.Sağlığınız ve diğer hastalarımızın rahatı için ziyaretçi sayısı az ve ziyaret süresi kısa olmalıdır.
4.Hastaneye çocuk ziyaretçi getirilmemesi rica olunur. 12 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmemektedir.
5.Ziyaret esnasında hasta yataklarına oturmayınız ve yüksek sesle konuşup diğer hastaları rahatsız etmeyiniz.
6.Gıda maddeleri, canlı ve yapay çiçekler hastalarımızın sağlığını tehdit edecek mikroplar içereceğinden getirilmemelidir.
7.Hastane enfeksiyonlarının önlenmesinde size de görev düştüğünü unutmayınız. Başka hastalara veya eşyalara dokunmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayınız.
8.Ziyaretçiler tarafından hastalara dergi ve kitap gibi hediyeler getirilebilir.
9.Kesinlikle sigara içmeyiniz.
10.Yerlere çöp atmayınız.
11.Görevlilerin talimatlarına uyunuz.
12.Dilek , öneri ve görüşlerinizi hastanemiz içinde bulunan dilek öneri kutuları aracılığı ile  ve hastanemiz internet sitesi üzerinden bildirebilirsiniz.

GENEL YOĞUN BAKIM ZİYARETÇİ KURALLARI

1. Yoğun bakım ziyaret saatleri her gün   13:00- 14:00 saatleri arasındadır.
2. Ziyaret süresi 10 dakikadır.
3. Hastaları enfeksiyonlardan koruyabilmek için gün içinde 1. derece yakınları öncelikli olmak üzere hasta yakınlarından sadece 1 kişinin hastayı  ziyaret etmesine izin verilmektedir
4. Yoğun bakım şartlarının uygun olmadığı durumlarda hemşire ya da hekim ziyareti sonlandırabilmekte veya ziyaret saatlerini değiştirebilmektedir.
5. Çocuk ziyaretçi alınmamaktadır.
6. Hasta yakını bone,önlük,galoş giyerek yoğun bakıma girer.
7. Hasta ziyaret öncesi ve sonrası  girişte bulunan lavaboda ellerini yıkamalı ve el dezenfektanı kullanarak ellerinin temizliğini sağlamalıdır
8. Fotoğraf/video çekmek  kesinlikle yasaktır
9. Ziyaret sırasında yüksek sesle konuşulmamalı, hasta yataklarına oturulmamalıdır.
13:00-14:00 saatleri arasında hastanız hakkında doktorundan bilgi alabilirsiniz.